Aktuality

Přečtěte si, co je u nás nového


V polovině dubna proběhlo krajské kolo Chemické olympiády kategorie C.
Už tradičně nejsilněji obsazené kategorie se zúčastnila Tereza Rybníčková ze sexty a nevedla si vůbec špatně.
V teoretické části jí patřilo dokonce třetí místo. Po absolvování velmi náročné praktické části, kde většina soutěžících výrazně bodově ztrácela, se nakonec Tereza...

I letos se naše škola zapojila do tradiční mezinárodní soutěže Matematický klokan, jejímž úkolem bylo řešit 24 netradičních převážně logických příkladů.
Soutěže se zúčastnilo celkem 206 žáků.
V kategorii Benjamin se nejlepší řešitelkou stala Amy Marčanová ze sekundy (69 bodů), kterou doplnili na 2. místě Barbora Kolářová z primy (67 bodů) a na 3....

Ve středu 3. dubna se v SVČ Krnov konalo okresní kolo Matematické olympiády pro kategorie Z6, Z7 a Z8.
Na všechny žáky čekaly 3 náročné úkoly.
Kategorie Z6 byla velmi vyrovnaná, což potvrzuje konečné umístění, kdy se na prvních třech místech umístili žáci se stejným počtem bodů. Jedním z nich byl náš Patrik Motlíček z primy.
Dalším...

V uplynulém týdnu proběhl na naší škole první ročník mezitřídního turnaje v házené.
Zúčastnilo se ho 6 týmu z vyššího gymnázia s následujícími výsledky:
1. místo: oktáva
2. místo: septima
3. místo: 1. A
4. místo: kvinta
5. místo: 3. A
6. místo: 2. A
Žákům děkujeme za účast a vítězům blahopřejeme....

Naši studenti z Chemického semináře navštívili začátkem dubna v rámci exkurze výrobní provoz krnovských škrobáren. Mohli se tak za plného provozu podrobně seznámit s procesem zpracování pšenice z našeho regionu, a to od jejího semletí (včetně návštěvy dnes již nepoužívaného historického mlýna), přes různé separační postupy či analýzu jakosti, až po...

Někteří žáci septimy, sexty a 2. A využili možnost něco nového se přiučit a něco zajímavého zažít a zúčastnili se workshopu Křížem krážem německy mluvícími zeměmi, na který k nám přijely rodilé mluvčí - lektorky z katedry germanistiky na Ostravské univerzitě.
Ty s sebou přivezly mnoho zajímavých materiálů, které naše žáky seznámily s reáliemi...

Vítězové okresního kola Olympiády z německého jazyka vyrazili do Ostravy, aby předvedli své jazykové dovednosti v písemné i ústní části krajského kola.
A vedlo se jim výborně. V tvrdé konkurenci rodilých mluvčích si žák 2. A Ben Noah Peters vybojoval v kategorii SŠ+ krásné druhé místo. Od prvního místa jej dělily pouhé 4 body.
Eliška Smékalová,...

27. 3. se žáci vyššího i nižšího gymnázia seznámili s genialitou všestranného renesančního vědce i umělce Leonarda da Vinci.
Tělocvičnu zaplnily repliky jeho vynálezů i kopie obrazů. Žáci měli možnost sledovat dramatizaci životních zvratů tohoto umělce v podání členů pardubické umělecké Agentury Pernštejni.
Leonardo da Vinci pracoval na vynálezech...

Žáci Dějepisného semináře a sexty se před Velikonocemi vypravili prozkoumat výstavu obřího leporela L. Seifertové Dějiny udatného českého národa.
Díky němu si osvěžili důležité historické momenty českých dějin a zamysleli se nad rolí nadsázky a ironie v tomto komiksovém podání.
Hravou formu vystřídaly expozice o unikátním nálezu dvou kufrů plných...

V pondělí 18. 3. proběhlo krajské kolo Olympiády v ruském jazyce.
Naši školu reprezentovala Natálie Lichnovská z kvinty.
I když na bednu nedosáhla, děkujeme jí za účast a vzornou reprezentaci.

Šest studentů ze septimy se v pátek 22. března vydalo na Ekonomickou fakultu VŠB do Ostravy, aby si zasoutěžili a zahráli si deskovou hru Finanční svoboda. V té představovali finanční poradce, jejichž cílem bylo spravovat rodinné finance tak, aby prostřednictvím investic apod. dosáhli její finanční svobody.
Akce se letos zúčastnilo rekordních 48...

Naši žáci byli v televizi. Jaký to byl zážitek? To se můžete dočíst na dalších řádcích.