Aktuality

Přečtěte si, co je nového


Po skvělých výsledcích našich chemiků jsme obdrželi také výsledkovou listinu Biologické olympiády, ze které jsme nadšení úplně stejně.
V krajském kole kategorie A zvítězila naše stálice Veronika Studničková a Pamela Pettinaroli obsadila krásné 3. místo. Obě děvčata budou naše gymnázium reprezentovat v ústředním kole. Držíme pěsti!
Všem ostatním...

Návštěvníci Městské knihovny Krnov mají po více než roce opět možnost seznámit se s pracemi talentovaných žáků naší školy. V Galerii na schodech si mohou prohlédnout výtvarné práce a přečíst zajímavé texty rozmanitých témat.Mezi texty můžeme najít zajímavá zamyšlení, ale i příběhy pochmurného a veselého rázu s nečekanou pointou. Jejich autory jsou...

Návrat žáků do školy a pěkné počasí nám umožnilo realizovat část výuky v našem krásném nově zrekonstruovaném atriu.
Atrium neslouží pouze pro výuku, ale žáci zde, stejně jako v nové relaxační místnosti, mohou trávit také přestávky a volný čas, a čerpat tak energii do další práce.

S úskalími distanční výuky se pereme všichni, ale je skupina žáků, která to má v určitém ohledu ještě náročnější než ostatní, a těmi jsou prváci. Než se stihli seznámit a sžít s novým prostředím, učiteli a spolužáky, začala distanční výuka...
Jaký je život prváka v distanční výuce nám popsaly studentky 1. A Martina Drápalova a Tereza Hanková....

ZŠ Jindřichov pořádá veřejnou sbírku pro děti z Dětského domova Chrudim, do níž jsme se velmi rádi zapojili i my.
Velké díky patří zejména našim primánům a jejich rodičům, jejichž dary v podobě krásných hraček a výtvarných potřeb určitě vykouzlí nejeden dětský úsměv.

Život naší školy můžete ode dneška kromě webových stránek, Facebooku a YouTube sledovat nově i na Instagramu.
Těšíme se na všechny nové followery.
gymnazium_krnov

Minulou středu se studenti Společenskovědního semináře zúčastnili webináře ČR v EU pořádaného Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR.
Téma bylo pojato velmi komplexně (historie, aktuální dění, Erasmus, ...).

Každý týden dostávají žáci sekundy drobný úkol z hudební výchovy (prezentace z dějin hudby i současné hudby, poslechy, poznávačky, ...). Minulý týden se měli pokusit vytvořit notovou osnovu a melodii z čehokoli, co objevili doma nebo venku. A výsledek? Posuďte sami. My jsme nadšení.

Přečtěte si soutěžní překlad Aničky Kocmánkové (septima), se kterým obsadila 1. místo v překladatelské soutěži Den s překladem.