Aktuality

Přečtěte si, co je u nás nového


Třída sekunda se po všech lockdownech konečně dočkala slibovaného vaření v hodině angličtiny.
Žáci byli rozděleni do 4 skupin a každá skupinka si musela připravit recept v angličtině, poté tento recept zrealizovat a na závěr si na něm samozřejmě pochutnat.
Žáci museli splnit jednu podstatnou podmínku, a to mluvit po celou dobu akce pouze anglicky,...

Stejně jako v předchozích letech se naše škola zapojila do potravinové sbírky vyhlášené Potravinovou bankou v Ostravě.
Trvanlivé potraviny lze odevzdat v kanceláři školy ve dnech 20. - 27. října.
Výtěžek sbírky pomůže uživatelům služeb organizace EUROTOPIA.CZ.

Ve středu 6. 10. se třída septima zúčastnila jednodenní exkurze do Prahy.
V nově opraveném Národním muzeu je ke zhlédnutí mnoho různých expozic, ale naším cílem byla výstava Zázraky evoluce, která předčila naše očekávání. Zvířata jsou zde představena v jejich přirozeném prostředí a pohybu. Najdete zde mimo jiné i modely žraloka bílého, plejtváka...

Soutěž Komenský do tříd pokračuje i ve školním roce 2021/2022 a my máme velkou radost, že obrázky našich žáků mají úspěch i nadále.
Porota ocenila vysokou úroveň následujících obrázků (viz fotogalerie).

V ČR máme téměř 433 000 středoškoláků a naši studenti se mezi nimi řadí k těm nejlepším.Jedním z důkazů je žákyně letošní oktávy Natálie Šťastná, která se v soutěži Středoškolák roku dostala mezi TOP 90.Odměnou jí byla možnost zúčastnit se vzdělávací akademie Středoškoláka roku, na které mohla, stejně jako další finalisté, prezentovat své úspěchy a...

Ve středu 6. října se třída 1. A vydala v rámci výuky českého jazyka a literatury na návštěvu Městské knihovny Krnov.Prohlídka začala ještě před osmou hodinou ranní, ale brzké vstávání bylo vykoupeno mnoha užitečnými informacemi, které žáci získali.Celá exkurze začala ve studovně, kde se žáci dozvěděli zajímavosti z historie knihovny, poznali její...

22. září 2021 se žáci Literárního semináře zúčastnili zajímavé akce pořádané Městskou knihovnou Krnov s názvem Noc s literaturou.
Žáky zaujala prostředí, kde se předčítalo, ale i samotné texty vybrané z knih současné světové literatury.
Závěrečné předčítaní v pivovaru Nachmelená opice bylo zpestřeno také jeho prohlídkou.

Ve dnech 13. - 17. 9. 2021 se 4. A zúčastnila sportovně-turistického kurzu na Dolní Moravě, jenž se uskutečnil jako náhrada za neuskutečněný kurz v Chorvatsku.
Na programu byla např. prohlídka Stezky v oblacích, bobová dráha, pěší túra na Kralický Sněžník či míčové hry.
Jak se žákům kurz líbil? "Výlet jsme si všichni užili, bylo plno srandy, i...

Již dvacátý třetí rok pořádá organizace Život dětem veřejnou dobročinnou sbírku na pomoc dětem se závažnými onemocněními, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů.
Srdíčkového dne, jak se tato sbírka nazývá, se žáci krnovského gymnázia aktivně zúčastňují již celých osmnáct let.
Dne 22. září 2021 žáci kvinty nabízeli v ulicích našeho...

Dne 21. září jsme se vydali na historickou exkurzi. Společně se spolužáky z kvinty a Dějepisného semináře jsme se jeli dozvědět více o Československé obci legionářské, která tento rok slaví 100 let od svého založení.
Exkurze začala návštěvou pěchotního bunkru v Milostovicích a pokračovala v Národním památníku 2. světové války v Hrabyni.
Všichni...

Velkého úspěchu dosáhl náš student maturitního ročníku Jindřich Buřt, kterému se podařilo postoupit do finálového kola Debatní ligy v angličtině, které se letos konalo začátkem září v belgickém Bruselu.