Aktuality

Přečtěte si, co je u nás nového


V uplynulých dnech se zájemci z naší školy vydali prozkoumávat krásy Německa. O tom, co všechno viděli a zažili, si můžete přečíst v textu kvartánek Adély Petrové a Dominiky Lulkové.
V minulém týdnu jsme se zúčastnili zájezdu do Německa, a navštívili tak Berlín, Postupim a Drážďany. Viděli jsme krásné památky spojené s dlouhou historií a mnoho jsme...

Ve dnech 5. a 6. 9. proběhl v Malé Morávce adaptační kurz našich nejmladších žáků, primánů.
Cílem bylo připravit žáky na společnou plavbu v "drsných vodách" gymnázia, nastavit skvělé klima třídy, a usnadnit si tak začátky v novém kolektivu.
Program plný aktivit byl zaměřen především na zábavu a vzájemné poznávání.
Adaptační kurz se nesmírně povedl....

Od letošního školního roku u nás bude vycházet školní časopis Listy Gymnázia Krnov.
První vydání už je na světě. Věříme, že se vám bude líbit. Pojďte se začíst!

Vždy máme velkou radost, když se k nám vrací naši absolventi. A ještě větší, když slyšíme, že se jim v dalším životě daří.
Osudy a cesty mnohých z nich jsou neskutečně zajímavé, a proto nás moc těší, když máme možnost je zprostředkovat a inspirovat jimi naše současné žáky.
V pátek nás takto přišla obohatit Alexandra Viskupičová, která...

Letošní školní rok zahájili studenti hudební výchovy ze tříd 05, 06 a 2. A netradičně návštěvou koncertu Janáčkovy filharmonie v Ostravě.
V podání symfonického orchestru zazněla slavná díla nejvýznamnějších českých skladatelů A. Dvořáka, J. Suka a L. Janáčka. Největší úspěch měla ale dle očekávání symfonická báseň Vltava B. Smetany.
Všechny skladby...

Poslední týden školního roku, kdy se většina studentů naší školy už těšila na vysvědčení a připravovala se na prázdniny, vyrazila paní učitelka Brisudová společně s žákem letošní septimy Vojtou Flosmanem studovat do krásné historické Salamanky.
DICE Salamanca je jedno z didaktických center, které nabízí výuku španělštiny jak pro učitele, tak pro...

Třída 1. A přivítala výuku dějepisu návštěvou muzea, což by nebylo tak neobvyklé, ale téma výstavy bylo skutečně netradiční – Hrůzostrašné legendy ožívají.
Žáci se seznámili se skutečnými historickými postavami, jejichž kruté počínání nám dodnes nahání hrůzu. Jak moc jsou tyto legendy historicky podložené a jak na tyto postavy bylo nahlíženo ve své...

Vážení rodiče,
v letošním školním roce máte možnost domluvit si konzultace s vyučujícími svých dětí. Konzultační hodiny budou probíhat po předchozí domluvě každé úterý (mimo první úterý v měsíci) v čase od 14.50 do 16.10.

Studenti kvinty zpracovali projekt, jehož cílem byl rozhovor s Luisou, rodilou mluvčí, která nám pomáhala v letošním školním roce s výukou španělštiny.
Děkujeme všem, kteří se na tvorbě videa podíleli.

V úterý 6. června vyrazila třída kvinta na školní výlet.
Během prvního dne všichni účastníci úspěšně zvládli 14kilometrovou procházku z centra Jeseníku přes nedaleký vrchol s rozhlednou Zlatý chlum až na Ranč Orel.
Druhý den žáky čekala lanová dráha, zipline či horolezecká stěna.
Všichni si výlet náramně užili.

Ve druhém červnovém týdnu se naši studenti třetích ročníků vydali na tradiční sportovně-turistický kurz do Chorvatska.
Ubytováni byli v kempu Baško Polje na Makarské riviéře.
Přestože bylo počasí proměnlivé, naše sportovce to nezastavilo a užili si mnoho zábavy a dobrodružství. Odehráli turnaje ve volejbalu, basketbalu, kopané, pétanque, stolním...