Aktuality

Přečtěte si, co je u nás nového


Žáci septimy Mikuláš Bok a Pavel Dočkal se zúčastnili celorepublikové soutěže ve francouzštině Je sais faire en français.
Jejich úkolem bylo natočit krátkou videoreklamu na libovolné téma.
Přestože nezvítězili, jejich video je originální a vtipné.

Posuďte sami!
https://www.youtube.com/watch?v=S85asDxaxZo

Umí zpívat a ovládá francouzštinu. O kom je řeč? O Adéle Burdové ze septimy, která naši školu reprezentovala v soutěži ve zpěvu frankofonní písně, která proběhla v ostravském klubu Parník. Pro porotu si nachystala píseň Ceux qui rêvent od zpěvačky Pomme.
Adélu při zpěvu hudebně doprovodili Mikuláš Kubík a Ludmila Boková z tercie.

Na konci měsíce dubna k nám zavítal náš absolvent Ing. Aleš Hnízda, Ph.D., který se po delším vědeckém působení v Anglii vrací zpět do naší republiky.

OVOV

04.05.2022

Žáci nižšího gymnázia se v pátek 29. 4. zúčastnili okresního kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, které proběhlo v Rýmařově.
Naše družstvo složené ze čtyř děvčat a čtyř chlapců skončilo čtvrté.
V jednotlivcích se v rámci ročníku na stupně vítězů dostali: Bruno Hanzel, Tobiáš Stříž, Taťána Čarnecká, Tadeáš Hnízda a Matyáš Orel.
...

Již poněkolikáté jsme si k nám do školy pozvali paní Mgr. Lenku Foniokovou z ostravského Eurocentra, aby žákům Společenskovědního semináře představila možnosti, které jim EU, jako jejím občanům, nabízí.
Hovořili jsme jak o možnostech dlouhodobých výjezdů v rámci Erasmu, tak o krátkodobějších stážích a workshopech u nás i v zahraničí.
Věříme, že...

V pátek 22. 4. k nám na besedu zavítal europoslanec JUDr. Jiří Pospíšil. S žáky vyššího gymnázia hovořil o základních myšlenkách a fungováni EU. Z praktického hlediska se řešil evropský vnitřním trh a možnosti našich občanů, které jim EU přináší. Opomenuta nebyla ani role EU v současném konfliktu na Ukrajině.

Tento týden nás v celostátním kole Olympiády z biologie reprezentuje žákyně 4. A Pamela Pettinaroli, která do ústředního kola postoupila po suverénním vítězství v kraji. Držíme pěsti!

V pondělí po Květné neděli se třída sexta společně s dalšími zájemci z Dějepisného semináře a z kvarty vydala na historickou exkurzi s názvem Olomouc v běhu staletí.
V Olomouci nás přivítal místní odborný průvodce, s nímž jsme se vydali od katedrály na Václavském náměstí do historického centra, procházeli jsme křivolakými uličkami kolem...

V kategorii D nás po úspěšném okresním kole, kde obsadili první dvě místa, reprezentovali v kole krajském Tereza Rybníčková (9. místo) a Richard Vlasák (12. místo).
V kategorii C se oba naši studenti umístili v první desítce, konkrétně Tereza Kubiszová na 8. místě a Matěj Ftáčnik na 10. místě.
Tímto jsme pro letošní rok v Chemické olympiádě...

Prezentiáda

15.04.2022

Prezentiáda je soutěž v prezentačních dovednostech, které se letos v kategorii ZŠ zúčastnily týmy sekundy a v kategorii SŠ týmy kvinty.
Do krajského kola ZŠ, které proběhlo 1. 4. 2022, postoupily tři týmy. Do krajského kola SŠ, které se konalo 8. 4. 2022, se probojoval jeden tým.
Do republikového grandfinále v Praze bohužel žádný nepostoupil.

Kromě Dějepisné olympiády se naši znalci historie zapojili také do dalšího dějepisného klání, v němž poměřili síly s týmy gymnázií z celé ČR a SR.Tématem letošního ročníku byla 2. světová válka. Do soutěže jsme vyslali naše nejmladší středoškoláky.Úkolem týmu ve složení A. Svatoš (kvinta) a G. Kumarcis (1. A) bylo zejména posbírat co nejvíce...

V okresním kole Dějepisné olympiády jsme měli zastoupení jak v I., tak v II. kategorii.
V I. kategorii nás reprezentovala Kateřina Zuzaníková z kvarty, které se podařilo nad svými soupeři zvítězit a obsadit 1. místo.
Ve II. kategorii bodoval Václav Löwenthal z kvinty, který skončil na 2. místě.
Katka i Vašek už mají za sebou i...