Aktuality

Přečtěte si, co je u nás nového


Po třech nabitých dnech včera skončily ústní maturitní zkoušky třídy 4. A.Nemohly dopadnout lépe, jelikož všem studentům se maturitní zkoušky podařilo složit, a přidat se tak do řad našich absolventů.Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu.

V krajském kole Olympiády v anglickém jazyce, které se konalo koncem dubna v Ostravě, nás reprezentovali Kristián Musil z kvarty v kategorii nižších gymnázií a Vilém Brisuda v kategorii vyšších gymnázií.
Kristián skončil na děleném 5. - 6. místě a Vilém na 6. místě.
Oběma blahopřejeme k výborným výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci naší...

V uplynulém týdnu u nás proběhly ústní maturitní zkoušky oktávy.
Dvacet sedm děvčat a hochů muselo prokázat vědomosti a dovednosti z nejrůznějších oborů, aby úspěšně složili svou "zkoušku dospělosti" a v červnu obdrželi vytoužené maturitní vysvědčení.
Všem absolventům blahopřejeme a přejeme jim mnoho úspěchů při jejich dalším studiu.

Oktáva k dnešnímu zahájení svých maturit získala krásné 2. místo v tradiční soutěži maturantů O nejlepší tablo. Navíc díky tomu získala částku 2 000,- Kč na svůj maturitní večírek. Blahopřejeme a věříme, že stejně úspěšní budou žáci i u své "zkoušky dospělosti".

Poslední dubnové úterý se naši žáci vydali na poznávací zájezd do středověku, a to do Kutné Hory, v jejímž centru se doslova zastavil čas. Ne nadarmo je toto jedinečné město zapsáno na seznam památek chráněných organizací UNESCO.
Prohlídka byla zahájena návštěvou katedrály Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele, kde nechal nesmazatelné otisky...

Na historickou exkurzi nazvanou Olomouc v běhu staletí se v dubnu vydala třída 2. A.
Tu po Olomouci provedl tamější průvodce, popularizátor historie, jehož krédo zní "Příběhy v souvislostech".
Žáci vyrazili od katedrály na Václavském náměstí, pokračovali křivolakými uličkami historického centra, kolem Arcibiskupského paláce přes budovy Univerzity...

Soutěž Odznak všestrannosti olympijských vítězů se tradičně konala v Rýmařově.
Naše škola byla zastoupena dvanácti sportovci z nižšího gymnázia, z nichž osm soutěžilo za družstvo a všichni za jednotlivce v kategoriích podle ročníku narození.
Naše družstvo získalo krásné 3. místo a v jednotlivcích 5 medailí.
Díky patří všem za velkou snahu,...

V současné době našim maturantům začíná tzv. "svatý týden", během něhož se připravují na ústní část maturitní zkoušky.
Než však zasednou k učení, museli se se svou školou rozloučit ve velkém stylu - tradičním Posledním zvoněním.

Se svými krásnými výtvory se žáci naší školy zapojili do výtvarné soutěže Čímtačára. Tam v mnohatisícové konkurenci soutěží nejen o přízeň poroty, ale také o hlasy veřejnosti.
Pro naše žáky můžete po celý květen hlasovat na webu https://www.cimtacara.cz. Do kolonky HLEDAT napište Gymnázium Krnov.
Budeme rádi, když se vám obrázky budou líbit a...

V dubnu se uskutečnilo krajské kolo Olympiády v německém jazyce.
Naši školu výborně reprezentoval Tomáš Holinka ze septimy. Na přední příčky sice nedosáhl, ale umístil se na krásném 6. místě v kraji.
Tomášovi blahopřejeme a věříme, že nasbíral spoustu nových informací a zkušeností.

Poté, co nám do školy přišly výsledky krajského kola Zeměpisné olympiády, měli jsme obrovskou radost.
V kategorii D nás reprezentoval Mikuláš Bok z oktávy, který obsadil krásné druhé místo (od prvního ho dělilo pouze čtvrt bodu). V celostátním srovnání skončil na skvělém 28. místě.
Protože Mikuláš letos maturuje a naši školu opouští, chtěli bychom...