Vzdělávací zájezd Katalánsko tradičně

17.10.2022

Vybraní žáci z kvinty, sexty, septimy a 3. A se ve dnech 30. 9. - 8. 10. vydali na poznávací zájezd do Katalánska.
Během této cesty zavítali dvakrát do Barcelony, hlavního města této oblasti, kde navštívili klasické památky Antonia Gaudího, jako je Sagrada Familia nebo Casa Milá, ale také pro Španělsko typickou tržnici s názvem la Boquería a Španělské či Katalánské náměstí.
Během pobytu nechyběla ani náročná procházka po malém pohoří Montserrat, kde se nachází nádherný klášter.
Vzhledem k náročnému programu si žáci mohli užít i odpočinkový den, kdy se trajektem dostali na pobřeží známého města Tossa de Mar, kde si bohatě užili pláže i moře.
Ve městě Figueres se mohli ponořit do umění světoznámého Salvadora Dalího. Nesmírně zajímavé bylo také historické městečko Girona proslulé svými historickými katedrálami.
Všichni si celý týden náramně užili a věří, že se do Španělska budou moci brzy vrátit.