Výukový pobyt v Salamance

02.05.2024

V týdnu od 14. do 20. dubna prožilo dvanáct španělštinářů z naší školy autentické španělské dobrodružství a mohlo si vyzkoušet, že to, co se učí ve škole, opravdu funguje i v praxi.

Jak vše probíhalo?
Vydali jsme se na výukový pobyt do Salamanky, historického univerzitního města, které leží v srdci španělské autonomní oblasti Kastilie a León.
Po příletu do Madridu jsme během sedmihodinové okružní procházky poznali TOP 10 hlavního města – od muzejní promenády přes literární čtvrť, ikonická náměstí, katedrálu, královský palác, egyptský chrám, rušnou třídu Gran Vía až po odpočinkovou zelenou zónu El Retiro.
Takto přepnutí do španělské reality (a spálení od sluníčka) jsme večer dorazili do Salamanky a ubytovali se v rodinách.
Následoval týden intenzivní dopolední výuky a odpoledního poznávání města překypujícího památkami, legendami, významnými historickými událostmi a studentským životem.
Bez možnosti uchýlit se k angličtině se studenti museli poprat s každodenními výzvami – v rodině, ve škole, při plnění odpoledních úkolů. Všichni obstáli na jedničku.