Výtvarná soutěž Voda ve všech podobách 2019

02.12.2019

Voda. Životodárná tekutina. Už od školních let známe její chemický vzorec, víme, co je koloběh vody v přírodě, že bez vody by nebyl život na Zemi, ale také, že může působit jako nezkrotný živel. Víte ale, kolik přívlastků a podob má voda? Podle původu, skupenství, chemického složení, účelu použití, čistoty? Jak ji můžeme ztvárnit?

O to se pokusili žáci základních a středních škol Krnova a okolí ve 3. ročníku výtvarné soutěže, kterou pořádá krnovské gymnázium společně s Kvak Krnov, pod názvem Voda ve všech podobách. Mezi nápady žáků se objevil západ Slunce nad mořem, podmořský svět, pláže, ale také kapky vody, slzy nebo sklenice vody. Výtvarné práce, realizované různými technikami, vyhodnotila odborná porota složená z výtvarníků krnovských škol. Celý listopad byly všechny práce vystaveny ve vestibulu Gymnázia v Krnově. V pátek 29. 11. 2019 pak proběhlo předání krásných
a hodnotných cen. Všem vyhodnoceným žákům je předali Ing. Libor Staněk, ředitel KVaK v Krnově a Mgr. Vladimír Schreier, ředitel gymnázia.

Vyhodnocené práce

Žáci ZŠ a nižšího gymnázia:

  1. místo - Sofie Hlavsová, 03, Gymnázium Krnov
  2. místo - Adam Váňa, 02, Gymnázium Krnov
  3. místo - Tereza Kubiszová, ZŠ Albrechtice

Žáci středních škol a vyššího gymnázia:

  1. místo - Klára Váňová, 07, Gymnázium Krnov
  2. místo - Jana Nela Pavesková, 06, Gymnázium Krnov
  3. místo - Marie Volná 07, Gymnázium Krnov

Mgr. Janula Konstantinidu