Vystavujeme v Galerii na schodech

17.05.2021

Návštěvníci Městské knihovny Krnov mají po více než roce opět možnost seznámit se s pracemi talentovaných žáků naší školy. V Galerii na schodech si mohou prohlédnout výtvarné práce a přečíst zajímavé texty rozmanitých témat.
Mezi texty můžeme najít zajímavá zamyšlení, ale i příběhy pochmurného a veselého rázu s nečekanou pointou. Jejich autory jsou povětšinou loňští a letošní maturanti, jejichž práce nás reprezentovaly v literárních soutěžích nebo byly prostě jen netradičně a poutavě napsané.
Výtvarnou část výstavy tvoří zejména kresby tužkou, pastelem nebo grafické práce s motivy přírody. Zaujmout mohou i portréty významných osobností. Mnohé z vystavovaných prací se zúčastnily 48. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2020, do které se zapojili mladí výtvarníci ze sedmdesáti osmi zemí světa a ve které naše škola získala Medaili za kolekci grafiky.