Výstava v Galerii na schodech

09.01.2020

Ve středu 8. ledna 2020 byla v Městské knihovně Krnov v Galerii na schodech nainstalována v pořadí již šestá výstava výtvarných a literárních prací žáků našeho gymnázia.

Výstava bývá u návštěvníků knihovny velmi kladně hodnocena, chválí dokonalé výtvarné práce a se zájmem čtou literární práce. I v letošním školním roce byly vybrány práce, které patří k tomu nejlepšímu, co žáci naší školy v uplynulém školním roce vytvořili. Mezi vystavenými obrázky a texty jsou i práce oceněné v krajských a celostátních literárních a výtvarných soutěžích.

Obrázky tvořené rozmanitými technikami, texty odpovídající různorodým slohovým útvarům jsou věnovány významným osobnostem z vědy a kultury, pouličnímu umění tzv. street art, zvířecí říši, ale i zajímavým místům v Evropě.

Vystavují zde žáci ze všech ročníků našeho gymnázia, s výjimkou primy, která se však v rámci výuky výtvarné výuky podílela na instalaci samotné výstavy.