Vyhráli jsme kraj a míříme do Prahy

06.02.2022

Když jsme se před třemi měsíci přihlašovali do florbalové soutěže SUBTERA cup a povídali si o výhře v kraji, byl to zčásti žert a nebetyčná drzost, ale taky sen. Jak náš sen dopadl?
Ve středu 26. ledna proběhlo krajské kolo SŠ ve florbale, kam jsme se probojovali vítězstvím v prosincovém okresním kole.
Do samotného turnaje jsme vstoupili zápasem proti jednomu z hlavních favoritů, družstvu Ostravy-Hladnov. Zápas byl z naší strany nejslabší, byla vidět nerozehranost a únava z cesty. Cennou remízu 2:2 kluci vydřeli až necelou minutu před koncem. Díky tomuto výsledku jsme si to o postup do krajského finále rozdali s Karvinou a po výhře 3:1 učinili nejtěžší krok ke splnění snu.
Ve finálovém zápase se naše družstvo setkalo s družstvem Opavy. Začátek byl z říše snů - v 9. sekundě jsme se ujali vedení a v následující minutě zvýšili na 2:0. Hra byl zcela pod naší kontrolou a přestávka probíhala za našeho vedení 3:1. Druhý poločas však přinesl zvrat. Dvě zbytečné chyby a 5 minut před koncem se začínalo znovu za stavu 3:3 a vypadalo to na obrovské drama. Následoval time-out s "psychickou" přípravou na zbytek zápasu. Po oddechovém čase a s vypětím všech sil vletěli kluci na hrací plochu jako hurikán Katrina na New Orleans a za necelé dvě minuty rozhodli čtyřmi góly (7:3). Opava pak ještě snížila gólem v přesilovce, ale pak už jsme "v poklidu" dokráčeli pro pohár a historický postup do republikového finále.