Vědecký čtyřboj

17.12.2019

Na konci listopadu se v Ostravě uskutečnil již druhý ročník týmové soutěže Vědecký čtyřboj. Tato soutěž teoretickou i praktickou formou testuje dovednosti studentů v oblasti biologie, chemie, fyziky a matematiky.
Naši školu reprezentoval tým ve složení: Veronika Studničková (biologie) Markéta Ptašniková (chemie), Vojtěch Pavlík (fyzika) a Jaromír Štěpánik (matematika). Mezi studenty gymnázií nejen z našeho kraje, ale z celé Moravy, obsadil náš tým 10. místo. Oproti loňskému třetímu místu se sice jednalo o sestup z předních pozic, ale je třeba dodat, že konkurence byla díky účasti elitních gymnázií z celé Moravy daleko vyšší. I v takto silné konkurenci si však s biologickými úkoly nejlépe ze všech poradila Veronika Studničková a získala ocenění pro nejlepšího biologa soutěže.

Gratulujeme celému týmu k výsledkům, kterých v takovéto konkurenci dosáhli a přejeme hodně chuti a také štěstí pro další vědecké zápolení. Děkujeme také studentům z Gymnázia v Ostravě-Zábřehu a spolku PROXIMA z. s. kteří soutěž organizují a to především za účelem popularizace přírodních a technických věd, což se jim viditelně daří. Těšíme se na příští ročníky.

Mgr. Petr Štěpánek