Turistický kurz

18.09.2020

Ve dnech 7. - 11. září se uskutečnil turistický kurz letošní 4. A a oktávy. Místo v Chorvatsku jsme zakotvili v Hluboké nad Vltavou, kde byla naším mořem právě ona Vltava, prohřátého písku jsme si užili na volejbalovém hřišti a místo racků nás chodily navštěvovat místní zvědavé kachny.

Celý týden se nesl ve znamení bohatého sportovního programu. Zahrnoval například softball, minigolf, volejbal, ringo nebo výlet na koloběžkách, ze kterých se však někteří vraceli se zelenými bolístkami. Dobrodružnější zájemci si dále mohli zkusit zdolat ferratu a lanové centrum. Milovníci historie si přišli na své při čtvrteční návštěvě zámku a odpoledne pak při procházce Českými Budějovicemi, ve kterých by chtěl žít každý, jak říká klasik. Mnozí z nás v nich navštívili Černou věž, jež poskytuje nádherný výhled do okolí.

I když se turistický kurz letos nemohl pořádat v Chorvatsku, vůbec nám to nevadilo, protože je jedno, kde jste, důležité je, s kým jste. A za obě třídy děkujeme učitelům, kteří měli odvahu bojovat za kurz a vyrazili s námi.

Chorvatsko 2020

Tak jako před námi každý třeťák

jsme se nadšeně těšili,

že pojedeme na turisťák,

však viry nám to zmařily.

Ale my jsme se nevzdali naděje!

Cesta to byla divoká

za krásami Jihočeského kraje.

Cílová destinace - Hluboká.

Zábavou naší každodenní

minigolf, ringo, volejbal.

Chorvatsko to sice není,

kdo však nejel, litoval.

Oktáva i čtvrtá á

na týden odpočali si od studia.

A teď už nám začíná

poslední rok gymnázia.

Veronika Klučková a Anna Veselá, 4. A