Super výsledek recitátorů

02.07.2020

Ačkoliv většina žáků naší školy si již užívala první prázdninové dny, dva recitátoři statečně bojovali v krajském kole recitační soutěže a úspěšně zde zúročili svou několika měsíční přípravu. Krajská kola měl probíhat již v březnu a dubna, z důvodu koronavirové pandemie byla zrušena. Díky velké snaze organizátorů se pak uskutečnila v posledních dnech tohoto školního roku.

V neděli 28. června probíhalo v bohumínském kině K3 krajské postupové kolo Wolkrova Prostějova, kde naši školu úspěšně reprezentovala Anna Veselá ze 3. A. Zpracováním povídky od Zdeňka Svěráka Ivanka a Lenin si vydobyla zlaté ocenění s postupem na národní přehlídku, která bude netradičně probíhat v září v rodišti Jiřího Wolkra v Prostějově.

V pondělí 29. června se pak uskutečnila v rámci doprovodného programu Wolkrova Prostějova krajská nepostupová přehlídka dětských recitátorů. Na přehlídce nás s textem Doslovná pohádka od spisovatele Petra Nikla reprezentoval Vojtěch Flosman z tercie. I jemu se ve své kategorii podařilo získat od náročné poroty zlaté ocenění.

Porota byla skutečně náročná, byla tvořena kapacitami věnujícími se uměleckému přednesu, divadlu a dramaturgii na celorepublikové úrovni. V porotě například zasedla Ema Zámečníková - autorka knihy o přednesu, divadelní režisérka a pedagožka, Stanislav Nemrava - učitel literárně - dramatického oboru, pořadatel přehlídek poezie, dlouholetý ředitel ZUŠ v Uherském Hradišti nebo Jana Cindlerová - teatroložka, pedagožka na DAMU, divadelní lektorka při Národním divadle moravskoslezském v Ostravě.

Ocenění od těchto kapacit je skutečně důkazem toho, že úroveň našich recitátorů je velmi vysoká. Tímto bych jim ještě jednou chtěla poděkovat za vynikající reprezentaci školy v těchto nelehkých podmínkách.