Studium na VŠCHT a profesní dráha inženýra

11.12.2023

Na konci listopadu k nám zavítala naše vynikající absolventka, nyní již inženýrka, Dominika Kališová.
Studentům třetího a čtvrtého ročníku, kteří navštěvují seminář z chemie, prezentovala možnosti studia na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze, kterou sama absolvovala, povyprávěla něco málo o studentském životě v našem hlavním městě a také o možnostech uplatnění pro absolventy VŠCHT.
Prezentovala také stručně svoji práci, které se nyní věnuje (možnosti a potenciál výroby kultivovaného masa). Spojení pokročilých vědeckých poznatků a technologií s praktickou výrobou a uvedením na trh naše studenty poměrně zaujalo, proto i následná diskuse byla velice zajímavá a pootevřela studentům dveře do světa chemické praxe.
Jsme rádi, když se k nám naši absolventi vracejí a pomáhají nám tímto způsobem se vzděláváním svých následovníků. Budeme se těšit na případné další návštěvy.