Storytelling

08.12.2019

28. a 29. listopadu měli možnost žáci pěti tříd vyššího gymnázia seznámit se s disciplínou - umění vyprávět, která je velmi populární ve vzdělávacím systému zejména v severských zemích a ve Velké Británii.

Do naší školy zavítaly dvě lektorky pražského Spolku Storytelling Dominika Šindelková a Markéta Holá, které seznámily žáky ve dvouhodinových dílnách s tímto uměním i s metodou Josepha Campbella, jak postupovat při výstavbě zajímavého příběhu.

Septima pak měla možnost zhlédnout představení, kde jim Dominika Šindelková představila příběh na téma Svět podle Čapků.

Pro většinu žáků byla tato disciplína naprostou novinkou. O to více nás těší, že většina z nich toto zpestření klasické výuky hodnotila pozitivně, oceňovaly přístup lektorek, kvalitu jejich mluveného projevu, ukázkové příběhy i možnost samostatně nebo ve dvojicích zapojit se do tvorby vlastního příběhu na téma hrdina, hrdinství.