Španělsko křížem krážem

27.10.2021

Dne 19. 10. vyjela skupina studentek a studentů španělského jazyka ze tříd 05, 08 a 2. A do Prahy na velmi pěkný pořad o španělské kultuře s názvem Španělsko křížem krážem.
Studenti měli jedinečnou možnost zkusit si základy horkého flamenca, porovnat rozdíly mezi španělštinou, katalánštinou, galicijštinou a baskičtinou nebo sestavit model španělské mapy podle typických znaků jednotlivých autonomních oblastí. Pověstnou třešničkou na dortu byla ochutnávka typických španělských specialit, jako jsou chuťovky tapas, mini špízy se sýrem manchego a chorizem, dále třeba olivy, tortilla de patatas, masové kuličky či švestka ve slanině. Na závěr si všichni mohli ověřit svoje znalosti významných španělských osobností v kvízu. Z účastníků kvízu se losovala hlavní cena, kterou byla vstupenka na festival flamenca. Obrovskou radost nám udělalo, že výhercem se stal náš oktaván Michal Kašpařík.
Na tuto báječnou akci určitě nezapomeneme a s chutí se pustíme do dalšího studia tohoto krásného zvučného jazyka.