Soutěž v krnovské synagoze

21.10.2019

Tak jako každý rok se konala v rámci Česko-německého týdne soutěž studentů středních škol z Krnova a Opavy v krnovské synagoze. Tento rok němečtí rodáci z Krnova a okolí přijeli naše město navštívit už po dvacáté páté. V rámci oslav dostali studenti za úkol udělat rozhovor s německými občany, narozenými v Krnově a následně odsunutými po 2. světové válce.

Studentky 4. ročníku gymnázia Anna Smékalová a Adriana Zivčáková dělaly rozhovor s paní Marií André, účastnicí hladového pochodu z Krnova do Králík v červnu 1945. Z rozhovoru vytvořily zajímavé video, které odprezentovaly v synagoze a obsadily skvělé 1. místo a k tomu jim moc gratulujeme!

Marcela Valášková

Příspěvek studentek: Všem studentům němčiny tuto soutěž vřele doporučujeme. Dozvěděly jsme se plno zajímavých informací a rozšířily své znalosti němčiny. Pokud se soutěže zúčastníte, v případě výhry se můžete těšit na milou odměnu.

Anna Smékalová, Adriana Zivčáková