Školní kolo Biologické olympiády

22.03.2024

V uplynulých dnech proběhla na naší škole ve všech kategoriích také Biologická olympiáda. Biologická olympiáda se skládá vždy ze 3 částí: poznávání přírodnin, laboratorní úkol a test.
Tématem pro nižší gymnázium byl letos Lužní les, pro vyšší gymnázium Host do domu.
Všichni účastníci se poprali s danými úkoly na výbornou, ale zvítězit mohli jen ti nejlepší.
V kategorii D (benjamínci z primy a sekundy) se umístil na 1. místě Vojtěch Jonáš, na 2. místě Viktorie Ptašniková a 3. místo obsadila Ester Szymiková (všichni ze sekundy).
V kategorii C se umístil na 1. místě Lumír Matela z kvarty, na 2. místě Eva Martínková a na 3. místě Taťána Čarnecká, obě děvčata z tercie.
V kategorii 1. a 2. ročníků vyššího gymnázia excelovala Tereza Rybníčková ze sexty, na 2. místě skončil Radek Tupý z 2. A a na 3. místě Natálie Olekšová ze sexty.
V kategorii nejstarších s přehledem zvítězil Václav Bajtek, stříbrná byla Tereza Machálková a bronzový Tadeáš Vacula (všichni ze septimy).
Ti nejlepší nás budou reprezentovat v okresních a krajských kolech. Držíme pěsti!