Pololetní šachový turnaj

07.03.2023

V pátek 3. 3. proběhl na naší škole již pátý ročník Pololetního šachového turnaje, kterého se po dvouletém covidovém půstu zúčastnil rekordní počet mladých šachistů. O pohár šachového krále naší školy se utkalo 33 studentů. Skvělou vizitkou je i skutečnost, že z každé třídy byl v turnaji alespoň jeden zástupce.
V takto nabité soutěži se nakonec staronovým králem stal opět Tomáš Grček ze septimy, který prošel šesti koly turnaje bez ztráty bodu a navázal na svá předchozí vítězství. Na druhém místě skončil Jan Weczerek ze sexty a na třetím místě se umístil Martin Perout z kvinty.

Velmi dobře hráli ale i další naši šachisté. Všichni si turnaj užili a také si svými výkony řekli o reprezentaci školy v příštím školním roce.Za pomoc s realizací turnaje děkujeme zejména paní Soně Kubelové, která zde zastupovala šachový oddíl Šachy Krnov, který zapůjčil materiální vybavení, bez kterého bychom turnaj pro tolik lidí nebyli schopni zrealizovat.

Všem zúčastněným děkujeme a doufáme, že kvalitních šachových výkonů bude každým rokem přibývat stejně tak, jako nadšených šachistů.