Pražská mezinárodní konference českých a slovenských středoškoláků

05.12.2021

Ve dnech 25. - 27. 11. proběhla v Praze pod záštitou Velvyslanectví Slovenské republiky a Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd tradiční Pražská mezinárodní konference českých a slovenských středoškoláků, na kterou jsme byli letos pozváni jako hosté, čehož jsme velmi rádi využili a na akci vyslali dvě žákyně ze 2. A - Martinu Drápalovou a Amálii Mikettovou.
Konferenci v pátek zahájil velvyslanec SR Rastislav Káčer. Dále následovaly jednotlivé soutěžní příspěvky žáků českých a slovenských středních škol vytvořených k výročí Jana Amose Komenského. Naším úkolem bylo pro tentokrát načerpat dostatek inspirace na to, abychom se mohli v následujících letech této zajímavé akce také aktivně zúčastnit.
Náročný program konference byl vyvážen procházkami po historickém centru již vánočně vyzdobené Prahy.
Nezbývá než poděkovat za možnost zúčastnit se konference a zažít její výjimečnou atmosféru.