Pololetní šachový turnaj

02.02.2024

Ve středu 24. 1. proběhl na naší škole šestý ročník Pololetního šachového turnaje, kterého se zúčastnilo 30 šachistů od primy až po maturitní ročník, aby zabojovali o pohár šachového krále naší školy.
Řada z nich hraje pravidelně i na klubové úrovni, a tak byl i letos turnaj velmi kvalitně obsazen a řada zápasů byla dramatická až do nejzazšího konce.
V takto nabité soutěži se nakonec opět stal králem Tomáš Grček z oktávy, který tak završil své působení na naší škole dalším vítězstvím.
Na druhém místě skončil František Veselý z 1. A a na třetím místě Georgios Kumarcis ze 3. A.
Velmi dobrým výkonem se předvedl Alexios Kumarcis z primy, který i v konkurenci starších spolužáků zaostal za svým starším bratrem jen o několik míst a obsadil celkově 7. místo.
Ale i další naši nejmenší šachisté byli schopni potrápit své starší kolegy a věříme, že se budou s přibývajícími léty jen a jen zlepšovat.
Za pomoc s realizací turnaje děkujeme zejména paní Soně Kubelové a šachovému oddílu Šachy Krnov, který nám zapůjčil materiální vybavení pro konání turnaje a pod jehož záštitou řada našich šachistů trénuje a rozvíjí své šachové dovednosti.
Všem zúčastněným gratulujeme a těšíme se na další ročníky plné úspěšných šachových bitev.