Pololetní šachový turnaj

03.02.2020

Ve čtvrtek 23. 1. 2020 proběhl na naší škole čtvrtý ročník Pololetního šachového turnaje. Turnaje se zúčastnilo 14 studentů, a to od těch nejmladších z primy, až po zástupce třetího ročníku.
Vítězem turnaje se stal Tomáš Grček z kvarty, který prošel turnajem bez ztráty bodu a navázal na svá vítězství z let 2017 a 2018. Na druhém místě skončil Adam Liberda ze sexty a na třetím místě loňský vítěz Jan Weczerek z tercie.
Pro všechny zúčastněné byly přichystány sladké odměny a v letošním roce také poprvé čekal na vítěze putovní pohár pro šachového šampióna Gymnázia.
Za pomoc s realizací turnaje děkujeme zejména paní Soně Kubelové, která zde zastupovala šachový oddíl TJ Lokomotiva Krnov, který zapůjčil materiální vybavení bez kterého bychom kvalitní turnaj zrealizovat nemohli.
A kvalita tohoto turnaje každým rokem stoupá a to nejen díky hráčům místního šachového oddílu, kteří současně studují na naší škole, ale i díky šachistům, kteří pravidelně zdokonalují své schopnosti u nás v šachovém kroužku pod vedením paní Soni Kubelové.

Všem zúčastněným gratulujeme a doufáme, že kvalitních šachových výkonů bude každým rokem přibývat, stejně tak jako nadšených šachistů.

Mgr. Petr Štěpánek