Podzimní Srdíčkový den

04.10.2023

Na konci září proběhl na naší škole již tradiční celostátní "podzimní" Srdíčkový den.
Již celé čtvrtstoletí pořádá Život dětem veřejnou dobročinnou sbírku na pomoc dětem se závažnými onemocněními, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů. Srdíčkového dne, jak se tato charitativní sbírka nazývá, se žáci krnovského gymnázia aktivně zúčastňují již celých dvacet let.
Žáci 2. A krnovského gymnázia nabízeli v ulicích našeho města tradiční magnetky s motivy zvířat a propisky. V krásném slunečném počasí vyrazilo do ulic Krnova celkem 12 dvojic, které vybraly rekordních 22 094 Kč.
Výtěžek Srdíčkového dne je opět určen na pomoc jednotlivým vážně nemocným dětem. V letošním roce především na pomoc dvojčátkům Lee a Olívii, které trpí autismem. Výtěžek sbírky bude použit také na zakoupení rehabilitačních a kompenzačních pomůcek - zdravotních kočárků, chodítek, polohovacích zařízení, dále na nákup zdravotnického materiálu, speciální výživy, rehabilitačních a ozdravných pobytů apod. pro nemocné děti z celé ČR.
Děkujeme všem žákům, kteří sbírku zajišťovali, i všem lidem, kteří přispěli na podporu těch, kteří pomoc opravdu potřebují.
Přispět můžete i nadále na číslo účtu: 83297339/0800. Bližší informace o sbírce získáte na https://www.zivotdetem.cz nebo https://www.twither.com/ZivotDetem.