Okresní přebor školních družstev v šachu

09.12.2023

První prosincový den proběhl v prostorách SVČ okresní přebor čtyřčlenných školních družstev v šachu.
Naši školu reprezentovala tři družstva.
V kategorii 6. - 9. tříd nás reprezentoval velmi mladý tým, jehož většina členů je teprve v primě. V konkurenci zkušenějších a starších šachistů obsadili sice až 10. místo, ale pro příští ročníky je s nabytými zkušenostmi a pilným tréninkem čeká určitě výkonnostní vzestup.
Na první šachovnici uhrál pěkné 3 body z šesti kol Jaromír Jargaš z kvarty. Na ostatních šachovnicích jej následovali spoluhráči z primy: Alexios Kumarcis (2,5 bodu), Martin Přasličák (3 body), Georgios Jalamas a Jiří Bartošík.
V kategorii středních škol jsme měli týmy dva a obsadili jsme konečné 2. a 4. místo.
Jen o jediný bod utekl našim starším šachistům postup do krajského kola. I když s velkým rivalem z Gymnázia Bruntál uhráli ve vzájemných zápasech více bodů, nakonec body ztracené s ostatními soupeři rozhodly v neprospěch našeho týmu. I tak ale předváděli naši šachisté velmi hezkou hru. K druhému místu tak můžeme pogratulovat týmu pod vedením kapitána Tomáše Grčka (pro něhož to byla po osmi letech reprezentace naší školy soutěžní derniéra), který tvořil: Jan Weczerek, Kevin Horák, František Veselý a Martin Kolomazník.
Tým mladší, vedený Georgiosem Kumarcisem, sice obsadil místo těsně pod stupni vítězů, ale spolu se svými spoluhráči (Martinem Peroutem, Adamem Edelsbergerem, Lukášem Velikým a Václavem Bajtkem) potrápil i zkušenější týmy a příští rok se o vítězství poperou znovu.
Všem šachistům přejeme hodně chuti do dalších her a také štěstí do příštích ročníků.