Okresní přebor družstev v šachu

09.12.2019

V pátek 6. 12. 2019 se konal ve Středisku volného času v Krnově okresní přebor družstev ZŠ a SŠ v šachu. Krnovské gymnázium reprezentovala družstva středoškoláků a starších žáků. Ve velmi silné konkurenci se naši žáci rozhodně neztratili.

V kategorii středních škol nás reprezentovali Adam Liberda, Václav Bajtek, Vladimír Vávra, Vladimír Repka a družstvo doplnil primán Oliver Belánik. V letošním roce se v této kategorii zúčastnila pouze tři družstva, a tak mladí šachisté hráli jako jednotlivci a jejich zisk bodů se sečetl družstvu. Naši hráči získali 21 bodů a s jistotou zvítězili. Družstvo středoškoláků si tak vybojovalo účast v krajském kole, které se uskuteční v lednu v Orlové.

Velmi dobře si vedlo také družstvo starších žáků ve složení: Tomáš Grček, Jan Weczerek, Martin Perout a Martin Kolomazník. Ve velmi silné konkurenci 10 zúčastněných družstev vybojovali pěkné 4. místo. Na medailové umístění jim chyběl jediný bod. Prohráli pouze s velkými favority - ZŠ Janáčkova Krnov a ZŠ Město Albrechtice. Nejvíce naše šachisty mrzela zbytečná remíza 2 : 2 s Jindřichovem.

Konečné pořadí starších žáků ZŠ:

1. ZŠ Janáčkovo nám. Krnov
  2. ZŠ Město Albrechtice