Okresní přebor družstev v šachu

09.12.2019

V pátek 6. 12. 2019 se konal ve Středisku volného času v Krnově okresní přebor družstev ZŠ a SŠ v šachu. Krnovské gymnázium reprezentovala družstva středoškoláků a starších žáků. Ve velmi silné konkurenci se naši žáci rozhodně neztratili.

V kategorii středních škol nás reprezentovali Adam Liberda, Václav Bajtek, Vladimír Vávra, Vladimír Repka a družstvo doplnil primán Oliver Belánik. V letošním roce se v této kategorii zúčastnila pouze tři družstva, a tak mladí šachisté hráli jako jednotlivci a jejich zisk bodů se sečetl družstvu. Naši hráči získali 21 bodů a s jistotou zvítězili. Družstvo středoškoláků si tak vybojovalo účast v krajském kole, které se uskuteční v lednu v Orlové.

Velmi dobře si vedlo také družstvo starších žáků ve složení: Tomáš Grček, Jan Weczerek, Martin Perout a Martin Kolomazník. Ve velmi silné konkurenci 10 zúčastněných družstev vybojovali pěkné 4. místo. Na medailové umístění jim chyběl jediný bod. Prohráli pouze s velkými favority - ZŠ Janáčkova Krnov a ZŠ Město Albrechtice. Nejvíce naše šachisty mrzela zbytečná remíza 2 : 2 s Jindřichovem.

Konečné pořadí starších žáků ZŠ:

 1. ZŠ Janáčkovo nám. Krnov
 2. ZŠ Město Albrechtice
 3. VaS Gymnázium Bruntál
 4. Gymnázium Krnov
 5. ZŠ Andělská Hora
 6. Gymnázium Rýmařov
 7. ZŠ Vrbno p. Pradědem
 8. ZŠ Žižkova Krnov
 9. ZŠ Jindřichov
 10. ZŠ Lichnov

Konečné pořadí žáků SŠ:

 1. Gymnázium Krnov
 2. SŠP Krnov A
 3. SŠP Krnov B

Mgr. Vladimír Schreier