Okresní kolo Zeměpisné olympiády

21.03.2024

Po olympiádách v cizích jazycích se rozběhly také další oborové olympiády. Okresní kolo mají za sebou i naši zeměpisáři, kteří nás reprezentovali naprosto úžasně.
V kategorii A suverénně zvítězila žákyně primy Kristýna Chlumská a zajistila si postup do krajského kola. Dalším úspěšným řešitelem byl primán Alexios Kumarcis, který obsadil 10. místo.
V kategorii B zvítězil Jiří Bezruč ze sekundy, kterého doplnil skvělým 3. místem Tomáš Vidlička. Jiří Bezruč nás bude také reprezentovat v krajském kole, Tomášovi bohužel postup o kousek unikl.
V kategorii C těsně unikl postup Haně Burdové z kvarty, které obsadila krásné 3. místo. Pátým místem ji doplnil Viktor Jonáš.
V kategorii D (střední školy) vybojoval postup do krajského kola Georgios Kumarcis ze 3. A, který získal 2. místo. Dalším soutěžícím byl pak Richard Vlasák ze sexty, který se umístil na 6. místě.
Všem našim reprezentantům blahopřejeme a postupujícím přejeme hodně štěstí v krajském kole!