Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

07.02.2021

27. ledna proběhlo prezenční formou okresní kolo Olympiády v českém jazyce. I v tomto náročném období měla naše škola zastoupení v obou kategoriích. Z bodového hodnocení zúčastněných žáků vyplývá, že by obsadili vynikající příčky i při větším množství zúčastněných žáků.

V I. kategorii s 29 body obsadil páté místo Vilém Brisuda z tercie. Jako nováček v této soutěži si vedl velmi dobře. S 36 body se na druhém místě umístila Daniela Veselá z kvarty.

Ve II. kategorii nás reprezentovala Pamela Pettinaroli ze 3. A, která se s 32 body umístila na 2. místě, a Tereza Pavlacká ze 4. A, která se 42 body obhájila své loňské prvenství.

Všechna tři děvčata si tak zajistila postup do krajského kola, které se uskuteční 7. dubna.