Okresní kolo Chemické olympiády

27.03.2023

Začátkem března k nám na gymnázium zavítali ti nejlepší z nejmladších chemiků okresu. Již tradičně se u nás totiž konalo okresní kolo Chemické olympiády kategorie D.
V praktické části si soutěžící vyzkoušeli analýzu obsahu bílkovin v potravinách a v teoretické poměřili své chemické i matematické znalosti a schopnosti při řešení chemických výpočtů, ale i dalších chemických oříšků.
Do okresního kola se probojovalo celkem 15 soutěžících a naši studenti si vedli velmi dobře. V první desítce se umístilo hned sedm našich studentů z kvarty. Výsledky byly velmi pěkné a těsné. Do krajského kola nakonec postoupil z druhého místa Petr Hájek a Natálie Lichnovská, která v okresním kole zvítězila. Úspěšnými řešiteli pak byli také Alena Šašková (4.), Lukáš Veliký (5.), Julie Tribusová (6.) a Jaroslav Strýček (8.).
Všem řešitelům okresního, ale i školního kola gratulujeme, postupujícím přejeme dobrou formu i do krajského kola a doufáme, že i v příštím roce bude počet zdatných chemiků stejně vysoký jako letos.