Oblastní kolo Přírodovědné soutěže MGO

27.12.2023

V předvánočním čase proběhlo na naší škole oblastní kolo Přírodovědné soutěže Mendelova
gymnázia v Opavě.
Tato týmová soutěž tříčlenných družstev, pořádaná pro základní školy a nižší stupeň víceletých gymnázií, je obdobou populárního mezinárodního Vědeckého čtyřboje středoškoláků.
Žáci musí prokázat znalosti nejen v teoretické oblasti, ale soutěž prověří i praktické
dovednosti v oblasti biologie, chemie, fyziky a ekozeměpisu.
Jednotlivé týmy musely natočit také krátké video na ústřední téma letošního ročníku – Voda.
Konkurence byla díky účasti 12 týmů ze 6 škol daleko vyšší než v loňském roce. Naši kvartáni však prokázali velmi dobré znalosti a tým Deadline addicts ve složení: Hana Burdová, Lumír Matela a Tran Gia Bao Vu s velkým náskokem zvítězil.
Naše druhé družstvo, které soutěžilo pod názvem Elita (Daria Nováková, Viktor Jonáš a Matyáš Hranec), obsadilo druhé místo.
Oba týmy nás budou koncem ledna reprezentovat na krajském finále v Opavě. Budeme jim držet palce.