Oblastní a krajské kolo PIŠQWOREK

03.12.2023

V úterý 7. listopadu proběhlo již tradičně na našem gymnáziu oblastní kolo středních a základních škol.
Náročné boje čekaly mezi středními školami na naše Bogowníky ze sexty ve složení Martin Perout, Richard Vlasák, Michal Kostovský, Petr Korabečný a Tomáš Kořistka.
Podařilo se jim postoupit až do finále, kde se utkali s týmem 404 (SPŠ Krnov). Ve velmi vyrovnaném zápase byl nakonec šťastnější tým 404. Naši Bogowníci tak získali celkově 2. místo a opravdu jen o vlásek jim utekl postup do krajského finále.
Mezi základními školami si skvěle vedl náš tým Koťátek ve složení Vlaďka Kovářová, Filip Dang a Hana Burdová.
Všechny své zápasy zvládla Koťátka na výbornou, a "prodrápala" se tak až do finále. V něm po remíze došlo na rozhodující bitvu mezi kapitánkami, kterou nakonec úspěšně zvládla Vlaďka Kovářová. Koťátka se tak mohla radovat nejen z 1. místa, ale také z postupu do krajského kola.
Krajské kolo se uskutečnilo 22. listopadu na Gymnáziu, ZŠ a MŠ Hello s.r.o. v Ostravě. Krajské kolo již nebylo procházkou růžovým sadem. Boje ve skupině Koťátka zvládla a postoupila do závěrečného play off.
V semifinále se našim bohužel vyhrát nepodařilo, a tak je čekal zápas o konečné 3. místo. Jelikož do Grandfinále základních škol mohly postoupit pouze 3 týmy, tak se o poslední postupující místo čekal vyrovnaný boj. Bohužel se štěstěna přiklonila k druhému týmu, a proto Koťátka obsadila konečné 4. místo, což je v tak velké konkurenci vynikající výsledek.