Naše další úspěchy v chemii

12.05.2021

V uplynulých dnech se konala další kola Chemické olympiády, která přinesla krásné výsledky.

• Adam Liberda se v národním kole kategorie A umístil mezi 61 nejlepšími chemiky středních škol na krásném 22. místě (přičemž v praktické části byl sedmý a v anorganické části dokonce šestý nejlepší).
  • V krajském kole kategorie D nás mezi 47 soutěžícími reprezentovali hned 3 žáci kvarty - Václav Bajtek obsadil 11. místo, Tadeáš Vacula 14. místo a Viktor Zivčák 18. místo; všichni se zároveň stali úspěšnými řešiteli.
  • I v kategorii B se do krajského kola probojovala trojice našich studentů. Adam Liberda získal 4. místo, kterým doplnil své úspěšné účinkování v kategorii A. Veronika Antálková skončila na 12. místě a jen o necelé dva body za ní na 15. místě Anna Kocmánková.

Všem našim mladým chemikům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a gratulujeme jim k výborným výsledků. Přejeme jim, aby se jim v chemii dařilo i nadále a stala se pro ně nejen výzvou k překonání letošních výsledků, ale také zábavou.