Náš absolvent získal "fotografického Oscara"

15.04.2021

Soutěž Sony World Photography Awards patří mezi nejvěhlasnější fotografická klání, která již od roku 2008 oceňuje nejlepší fotografy z celého světa.
Vzhledem k tomu, že každoročně bývají do soutěže zasílány statisíce fotografií, uspět v ní je nesmírně obtížné.
Letos se to však naší malé republice konečně podařilo, a to zásluhou krnovského rodáka, našeho absolventa Tomáše Vocelky, který získal ocenění mezi profesionály v kategorii Architektura.
Z tohoto úspěchu máme obrovskou radost, jsme hrdí na to, jakých výsledků naši studenti a absolventi dosahují, a vděčni za to, že se nich můžeme určitou měrou spolupodílet, o čemž svědčí mimo jiné e-mail, který nám Tomáš Vocelka zaslal po vyhlášení výsledků soutěže a s jehož souhlasem jej rádi zveřejňujeme.

Dobrý den, pane řediteli,
píšu Vám jako bývalý student krnovského gymnázia, abych škole poděkoval a zároveň se také trochu pochlubil. Podařilo se mi zvítězit v jedné z největších a nejrenomovanějších světových fotografických soutěží Sony World Photography Awards, která bývá přirovnávána k fotografické obdobě filmových Oscarů. Vyhrál jsem kategorii Architektura/Professional a stal jsem se prvním českým vítězem některé z profesionálních kategorií v historii soutěže, která se koná od roku 2008.
Pořád vzpomínám na pana profesora Martina Košútka, který už tady s námi dlouho není, ale vím, že by měl velkou radost, protože mě podporoval v tom, abych se stal žurnalistou. A vzpomínám i na další vyučující, myslím, že bez základu, který mi gymnázium dalo, a bez sportovní cílevědomosti, které v nás pěstovalo, bych se k tomuto profesnímu úspěchu nedopracoval.
Pokud ještě máte kontakt na některé z pedagogů, kteří mě učili, vyřiďte jim prosím ode mne, že jim moc děkuji.

Za tato milá slova moc děkujeme, vážíme si jich.

Více o Tomáši Vocelkovi a soutěži se můžete dočíst zde.