Na Divokém západě

16.01.2024

V adventním čase proběhlo na půdě naší školy a v nejbližším okolím tradiční předvánoční měření sil, důvtipu a vůle žáků nižšího gymnázia a letos také 1. A.
Tématem letošního projektového dne bylo dobývání Divokého západu a stavba transpacifické železnice napříč Spojenými státy.
Žáci se utkali ve vědomostních i dovednostních soutěžích a především v netradičních disciplínách inspirovaných stavbou železnice a životem na Divokém západě, které si pro ně nachystali jejich starší spolužáci a učitelé.
Po celý čas panovala v tělocvičně, posilovně a přízemí školy bojovná a soutěživá nálada zakončená všemi očekávanou soutěží v přetahování lanem.
I když vítězem byl vlastně každý, komu se podařilo vypořádat s náročnými úkoly, tak těmi nejlepšími se v kategorii prima a sekunda stalo družstvo bílých ve složení: A. Marčanová, F. Strnad, M. Hitlová, J. Bartošík, E. Krupová, P. Buček a N. Hrouzová.
V kategorii tercie, kvarta a 1. A nejvíce kilometrů získalo černé družstvo ve složení: A. Petrová, D. Lulková, V. Jonáš, V. Řezáčová, T. Hnízda, K. Bučková, M. Cimbál, T. Bouda a D. Nováková.
Poděkování patří organizátorům, vedoucím jednotlivých disciplín a Spolku rodičů, který věnoval ceny pro všechny účastníky.