Mistrovství republiky ve florbale – Subterra Cup 2022

05.04.2022

Ve středu 23. března vyrazilo naše reprezentační družstvo v téměř optimální sestavě směr pražský Braník, kde nás další den čekalo finále mistrovství republiky ve florbale (Subterra Cup 2022).
Po příjezdu do Prahy si žáci prohlédli městské části Braník a Modřany a pro navození sportovní atmosféry vyrazili na laser game.

Ve čtvrtek 24. března se naplnil sen, který začal už v září loňského roku, poměřit se s hráči juniorské, popř. mužské extraligy.
Jak se nám vedlo?

Zlín - porážka 3:4
Naši reprezentanti sice bojovali jako lvi (a to i po konci zápasu), ale nepřízeň rozhodčích byla silnější než odhodlání zvítězit.

Pardubice - porážka 1:2
Přestože jsme měli za soupeře hráče z extraligy, byl zápas vyrovnaný. O výsledku rozhodla naše nepřesná a pomalá střelba.

Olomouc - výhra 4:1
O konečném 7. místě rozhodla naše dobrá hra a konečně i proměňování šancí.

Součástí turnaje byla i dovednostní disciplína v tvrdosti střelby, v níž jsme vybojovali skvělé 2. místo!

Velké díky celého našeho týmu patří sponzorům: panu Haničákovi, panu Rožnovskému, panu Mikettovi a panu Šulymu.

Kdo za nás bojoval?
K tradičním oporám Matěji Krušberskému (srdcař, který i celý poločas zapomněl střídat), Františku Šulymu (budoucí opora SVK reprezentace), Petru Rožnovskému (hráč, který uchvátil hlavně zlínské fanynky), Tomáši Friedlovi (škoda, že si často pletl florbal s příběhem Zátopka) se přidali další šikovní hráči - Pavel Dočkal (taťka Šmoula), Čeněk Kohut (chytač?), Jonáš Haničák (ten, co poslal do kolen Ostraváka), Adam Bednárek (přechodné bydliště trestná lavice), Adam Rybář (klídek, na co stress), Jonáš Platzek (alias Fricek), Amelie Kotáskova (brankářka keru nyc nerozhodí) a Václav Bajtek (klidná síla). Největším překvapením byl gólman Michal Kašpařík, který po 2 týdnech tréninku zachytal výborně a překvapil rychlostí střely 109 km/h (vzhledem k tomu, že to bylo v obci, uvažujeme o udělení pokuty). O podporu družstva se starali Štěpán Imrich (jaká škoda, že nemohl hrát), Amálie Mikettová (špion) a kustod týmu Lukáš Pater (míčky, pitný režim).