Meziškolní konference

28.11.2023

22. listopadu se Kryštof Vyleťal a Patricie Michálková s paní učitelkou Bachanovou zúčastnili studentské konference Rada mladších, kterou pořádala organizace Dělej, co tě baví.
Konference se konala v zasedací místnosti Krajského úřadu Moravskoslezského kraje a byla zaměřena na psychologická témata.
Celý program, jehož se zúčastnilo kolem 100 lidí, byl rozdělen do čtyř tematických bloků.
Studenti získali informace o různých formách jinakosti a menšinovém stresu. Naučili se, jak poznávat poplašné zprávy a dezinformace. Debatovalo se také o hrozbě umělé inteligence a na závěr měli možnost vyslechnout si příběhy studentů, kteří mají vlastní zkušenost s duševním onemocněním.
Výkony všech přednášejících si zaslouží ocenění za odvahu i otevřenost sdílet vlastní problémy.
Po každém bloku měli účastníci možnost vyjádřit svůj názor a diskutovat s ostatními studenty.
Prezentace byly také doplněny přednáškami odborníků a byly představeny různé organizace, které lidem pomáhají v krizových situacích.
Studenti zhodnotili konferenci jako velmi zajímavou a poučnou.