Mezinárodní jazykové zkoušky

31.03.2023

V předvánočním čase skupina našich studentů skládala mezinárodní zkoušky z angličtiny na úrovni FCE a CAE.
Příprava na tyto zkoušky probíhá v rámci volitelných předmětů, které si vybírají studenti třetích a čtvrtých ročníků, a zkouška samotná se skládá ve spolupráci s jazykovou školou Clover Leaf z Ostravy.
Zkoušku se letos rozhodlo složit 20 studentů, z toho 14 z nich se přihlásilo na zkoušku FCE (úroveň B2) a 6 studentů skládalo zkoušku CAE (úroveň C1 – velmi pokročilý).
Testy se opravují přímo na univerzitě v Cambridge, a proto se poměrně dlouhou dobu čeká na výsledky.
Naši studenti tuto výzvu zvládli skvěle, díky čemuž jim pan ředitel společně s vyučujícím  Mgr. Tomášem Heinzkem mohl slavnostně předat vytoužené certifikáty s mezinárodní platností.
Letošní počet účastníků byl pro naši školu rekordní, jsme na všechny tyto studenty patřičně pyšní.