Matematická olympiáda

21.04.2024

Ve středu 3. dubna se v SVČ Krnov konalo okresní kolo Matematické olympiády pro kategorie Z6, Z7 a Z8.
Na všechny žáky čekaly 3 náročné úkoly.
Kategorie Z6 byla velmi vyrovnaná, což potvrzuje konečné umístění, kdy se na prvních třech místech umístili žáci se stejným počtem bodů. Jedním z nich byl náš Patrik Motlíček z primy.
Dalším soutěžícím naší školy byl Lukáš Gajdoš z primy, který skončil těsně pod stupni vítězů.
Nejvíce účastníků soutěžilo v kategorii Z7, kde nás reprezentovali Adam Strnad a Leontýna Šimčíková ze sekundy.
Ve velké konkurenci získal Adam dělené první místo a Leontýna dělené čtvrté místo.
Na kategorii Z8 čekaly náročné úkoly. Žákům tercie, Tamaře Bartoňkové, Tomáši Gajdošovi a Anně Pavlíkové se tentokrát bohužel nedařilo a skončili mimo nejlepší umístění. Nicméně získali cenné zkušenosti, které jistě využijí příští rok.
Všem našim žákům děkujeme za účast a vítězům gratulujeme!