Lyžařský výcvik sekundy

25.02.2020

Od neděle 12. 1. do pátku 17. 1. absolvovala třída sekunda lyžařský kurz. Žáci byli rozděleni do dvou skupin podle toho, jestli brázdili svahy na snowboardu či na lyžích. Dále byli tito žáci ve skupinách rozděleni na více zkušené lyžaře a snowboardisty a úplné začátečníky.
První den kurzu jsme se po ubytování na chatě Slavoj vydali na krátkou procházku, abychom se seznámili s okolím chaty.
Další den jsme už byli na svahu ski areálu Pawlin. Pokročilí lyžaři a snowboardisté hned začali jezdit sami pod dohledem vyučujících. Začátečníkům to chvíli trvalo, ale po pár dnech to většině už krásně jezdilo.
Třetí den byl speciální v tom, že byl odpočinkový. Jezdili jsme jen dopoledne a odpoledne jsme se opět vydali na procházku. Šli jsme k vodárně a přes svahy Klobouku zpátky.
Bohužel v pátek náš lyžařský kurz skončil. Všichni jsme si lyžák užili a bylo nám líto, že musíme chatu opustit. Moc se ale těšíme, že nás v kvintě čeká pokračování.
Děkujeme paní učitelce Kratochvílové, paní učitelce Jánové, panu učiteli Vilímkovi a panu Jánovi, že nás naučili něco nového a po celý pobyt na nás dohlíželi.