Křížem krážem německy mluvícími zeměmi

14.04.2024

Někteří žáci septimy, sexty a 2. A využili možnost něco nového se přiučit a něco zajímavého zažít a zúčastnili se workshopu Křížem krážem německy mluvícími zeměmi, na který k nám přijely rodilé mluvčí - lektorky z katedry germanistiky na Ostravské univerzitě.
Ty s sebou přivezly mnoho zajímavých materiálů, které naše žáky seznámily s reáliemi neobvyklou formou. Dozvěděli se, jaká jsou typická jídla, jak vypadají místní dialekty, osvěžili si své geografické znalosti.
Na závěr se všichni shodli, že je workshop bavil a že si ho moc užili. A vlastně vůbec nevadilo, že jejich němčina ještě není dokonalá. Naopak zjistili, že se umí dobře domluvit, chápou druhé a nemusí mít strach se na něco zeptat, což jim do budoucna otevírá dveře do mnoha profesních oblastí, kde je znalost němčiny velkou výhodou.