Přednáška Zvolsi.info

14.10.2019

První říjnový čtvrtek se aula našeho gymnázia zaplnila posluchači (studenty, vyučujícími, absolventy i lidmi z řad veřejnosti), kteří se chtěli dozvědět zajímavosti z oblasti mediální gramotnosti. Přednášející, Kateřina Křivánková, k nám dorazila z Brna, kde s dalšími vysokoškolskými studenty založila před 5 lety projekt Zvolsi.info, který se snaží širokou veřejnost seznámit s problematikou fake news.

Přednáška byla velmi aktuální a obohacující hlavně pro ty, kteří se denně pohybují v internetovém světě. Naučili jsme se například, jak zachovat "chladnou hlavu" a ověřit si informace, jakým způsobem lze rozlišit falešnou zprávu od pravdivé nebo jaký je rozdíl mezi hoaxem a fake news .

Celá přednáška byla velmi interaktivní - probíhala na internetové platformě, díky níž měli všichni možnost se do přednášky anonymně zapojit formou hlasování, reflexí a také mohli po celou dobu položit přednášející jakoukoliv otázku.

Z ohlasů vyplynulo, že návštěvníci byli s přednáškou spokojeni a považují ji za velmi přínosnou.

Natálie Šťastná, sexta