Jarní Srdíčkový den

30.04.2024

Již 26 let pořádá Život dětem veřejnou dobročinnou sbírku na pomoc dětem se závažnými onemocněními.
Srdíčkového dne, jak se tato sbírka nazývá, se žáci krnovského gymnázia aktivně zúčastňují již celých jednadvacet let.
V polovině dubna proběhl na naší škole již tradiční celostátní "jarní" Srdíčkový den.
Opět se ho zúčastnili žáci 2. A, kteří v ulicích našeho města nabízeli tradiční magnetky se zvířátky, propisky a přívěsky s baterkou.
Přes nevlídné a deštivé počasí se podařilo žákům vybrat krásných 18 098 Kč.
Výtěžek sbírek je použit převážně na nákup zdravotních pomůcek, invalidních vozíčků, zdravotních kočárků, úhradu ošetřovacího materiálu, ozdravných a rehabilitačních pobytů pro vážně nemocné děti, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů, a současně na nákup dalšího potřebného vybavení pro dětská oddělení nemocnic, stacionáře a další zařízení pečující o nemocné a postižené děti.
Tváří letošní jarní části sbírky je malá Eminka, která trpí tzv. Othaharovým syndromem. Ten se projevuje silnými a častými epileptickými záchvaty, které poškozují mozek. Nikdo neví, co bude s Eminkou, která je jako hadrová panenka, dál. Maminka s ní pravidelně rehabilituje a doufá v zázrak.
Srdíčkové dny pomohou nejen Emince, ale pochopitelně mnoha dalším nemocným dětem.
Rádi bychom poděkovali všem žákům, kteří sbírku zajišťovali, i všem lidem, kteří přispěli na podporu těch, kteří pomoc opravdu potřebují.
Přispět můžete také na číslo účtu 83297339/0800, variabilní symbol 1234, odesláním dárcovské SMS na číslo 8 7777 ve tvaru DMS ZIVODETEM 30, 60, 90 nebo 180 nebo můžete navštívit eshop na https://www.zivotdetem.cz a sbírkové předměty si zakoupit.
Bližší informace o sbírce získáte na https://www.zivotdetem.cz nebo www.twither.com/ZivotDetem.