Jaký je život prváka v distanční výuce?

07.05.2021

S úskalími distanční výuky se pereme všichni, ale je skupina žáků, která to má v určitém ohledu ještě náročnější než ostatní, a těmi jsou prváci. Než se stihli seznámit a sžít s novým prostředím, učiteli a spolužáky, začala distanční výuka...
Jaký je život prváka v distanční výuce nám popsaly studentky 1. A Martina Drápalova a Tereza Hanková. Výtvarně své pocity zachytila Sabina Červinková.

Jaký je život prváka v distanční výuce?
Upřímně? Náročný. V září jsme se seznamovali se spolužáky a učiteli a navykali si na život studenta, ovšem epidemiologická situace nám to přerušila. Náhle jsme byli přesunuti na distanční výuku a učebnice jsme vyměnili za obrazovky počítačů. V distanční výuce jsme se museli rychle zorientovat, abychom mohli patřičně studovat. V tom nám byli nápomocní učitelé, kteří měli vždy pochopení a rádi poradili. Online hodin je oproti prezenčním hodinám méně, ale úkolů dost přibylo. Ze začátku distanční výuky jsme se báli, co s námi bude, jak budeme studovat dále. Ale po pár týdnech se ukázalo, že díky snaze a píli se dá zvládnout vše, a tak jsme se dopracovali téměř ke konci prvního ročníku.
Nakonec se všechna těžká práce vyplatila a my jsme i přes neobvyklé podmínky vkročili pravou nohou do studentského života.