Euroscola

29.11.2019

Euroscola je program Evropského parlamentu, který každý rok umožňuje mladým Evropanům ze všech členských zemí, aby se seznámili s činností a úlohou Evropského parlamentu.
V každé členské zemi probíhají národní výběrové soutěže, ze kterých vychází skupiny zúčastňující se setkání Euroscoly ve Štrasburku.

V letošním roce bylo úkolem natočit minutové video a umístit jej na instagram. V tomto videu měli studenti vyjádřit svou představu o tom, čím by se měli poslanci EP v příštích pěti letech zabývat.

Z naší školy se této soutěže zúčastnila třída sexta. Jejich video postoupilo mezi 15 nejlepších škol. V pátek 29.11. 2019 proběhlo v přímém přenosu losování 9 škol, které se zájezdu do Štrasburku zúčastní. Při losování nám bohužel štěstí nepřálo.