Dobročinný pekařský trh na pomoc Ukrajině

04.03.2022

Vlna solidarity zaměřená na válkou těžce zkoušenou Ukrajinu zaplavila celou zemi. Velmi rychle bylo jasné, že ani my nechceme zůstat stranou, a proto jsme se rozhodli zapojit se do charitativní sbírky pořádané studenty napříč celou republikou.
Naši žáci a jejich blízcí přichystali a napekli nejrůznější dobroty, jejichž následným prodejem získali krásnou částku 20 800 Kč, která nyní poputuje k maminkám a dětem z ukrajinské Nadvirny, partnerského města Krnova, které v našem městě našly útočiště.
Bylo úžasné, kolik studentů se aktivně zapojilo do organizace i samotného pečení.
Touto akcí bychom chtěli mimo jiné poukázat také na to, že způsobů, jak pomoci, je opravdu mnoho a každý si může najít ten svůj.