Do Prahy za impresionisty

21.10.2019

Studenti kvinty navštívili 2. 10. 2019 Prahu, aby na vlastní oči spatřili výstavu průkopníka sběratelů francouzského moderního umění v severní Evropě, Wilhelma Hansena. Ten sbírku šedesáti obrazů věnoval dánskému státu, který ji zapůjčil Národní galerii v Praze.

Výstava představovala výběr obrazů nejen francouzských impresionistů, které zastupovali Claude Monet, Edgar Degas, Auguste Renoir, Camille Pissarro a další, ale také romantickou malbu Eugena Delacroia, realismus Gustava Courbeta, Camilla Corota a umělců barbizonské školy, obrazy Edouarda Maneta a postimpresionistická díla Paula Cézanna a Paula Gauguina.

Volný čas věnovali studenti prohlídce hlavního města, fotografování a zastávkám u známých pražských objektů.

Jednodenní výlet do Prahy se všem líbil a jistě se bude v budoucnu opakovat.