Den vysokých škol na Gymnáziu Krnov - VIVAT ACADEMIA

28.11.2019

Co je cílem našich studentů? Složit zdárně maturitu a jít studovat na českou či zahraniční vysokou školu. Téměř všem se to podaří, ale před tím je nutné se správně rozhodnout. Abychom studentům v jejich nelehkém rozhodování při výběru vysoké školy pomohli, uspořádali jsme pro ně jakýsi mini veletrh těchto institucí přímo v prostorách gymnázia. Naše pozvání přijalo 11 vysokých škol a univerzit a jejich zástupci přijeli v úterý 26.11. 2019 prezentovat své fakulty a studijní programy. Třídy celého jednoho patra gymnázia se tak změnily v prezentační sály, ve kterých se jednotlivé vysoké školy našim studentům představovaly, předávaly materiály a detailní informace o studiu a podmínkách přijetí. Studenti 3. a 4. ročníků tak měli možnost vytvořit si svůj časový harmonogram a poslechnout si prezentaci té vysoké školy, která odpovídala jejich zájmu. Dotazů bylo spousta, studenti aktivně navštěvovali jednotlivá "stanoviště", a to bylo našim cílem. Abychom jim pomohli v jejich profilaci a nasměrování na budoucí vysokoškolské studium.