Debate your issue! v rámci distanční výuky.

29.03.2021

Když se student Jindra Buřt v dubnu 2020 přihlásil do mezinárodní debatní ligy v angličtině, určitě netušil, že celý projekt bude probíhat online.

Díky současné situaci se tak skutečně děje, Jindra debatuje o víkendech a přes počítač. Popisuje pro nás problematiku, kterou se společně s dalšími účastníky projektu zabývají.

"Pojekt funguje pod záštitou organizace Goetheinstitut, je mezinárodní a účastní se ho např: polští, belgičtí, litevští studenti a studenti z dalších zemí Evropy. Učíme se zde pravidlům debaty v angličtině, debatovaná témata jsou z oboru humanitních věd, tedy politologická, sociologická.... Součástí projektu jsou workshopy s opinion makery, jako jsou například politici (Ivan Bartoš), členové nejrůznějších organizací a lidé pracující v médiích. V rámci projeku používáme programy jako moodle a vytváříme vlastní projekty například podcasty, nebo videa o daném tématu. Vyvrcholením projektu by měla být cesta do zahranicí za účelem účasti v evropské debatní soutěži," dodává Jindra a my mu držíme palce, aby vše zvládnul a mohl naši školu reprezentovat osobně na mezinárodní úrovni.

Mgr. Lenka Kutálková