Okresní kolo Chemické olympiády

Na začátku března proběhlo na naší škole okresní kolo Chemické olympiády.
Po dvouleté pauze způsobené epidemií covidu 19 si mohli mladí nadějní chemici našeho okresu konečně poměřit své znalosti a také praktické dovednosti naživo, nikoliv pouze online formou.

Soutěžní arénou jim byla chemická posluchárna a laboratoř naší školy. Všichni zúčastnění soutěžící předvedli pěkné výkony, a to nejen v teoretické, ale i v praktické části soutěže.
Naši studenti skvěle využili domácího prostředí a velmi se jim dařilo.
Vítězem okresního kola se stal Richard Vlasák, na druhém místě se umístila Tereza Rybníčková, na čtvrtém místě Adam Váňa, pátá skončila Pavlína Slavíková a na šestém místě Jana Dlouhá (všichni kvarta). První tři jmenovaní také postoupili do krajského kola, kde se jim, jak věříme, bude znovu skvěle dařit.
Přejeme všem zúčastněným hodně chuti k dalšímu chemickému vzdělávání a také hodně štěstí v následujících chemických soutěžích, které na ně čekají nejen v tomto roce, ale i v dalších letech.