Chemická olympiáda

08.04.2021

V minulých týdnech proběhla v těsném sledu školní kola chemické olympiády všech kategorií. Tak jako u jiných soutěží v letošním roce i chemická olympiáda musela proběhnout online formou.
I přes komplikace letošního ročníku čekaly na soutěžící tři obtížné části: teoretická část, test a také část praktická, kterou letos museli zvládnout soutěžící v domácích podmínkách kuchyně či dílny a to i s pomocí rodičů. Přes všechny komplikace se školních kol úspěšně zúčastnilo celkem 18 soutěžících studentů. Někteří z nich mají za sebou už i postupová krajská či okresní kola, další na jejich konání ještě čekají.
Do okresního kola kategorie D (8. a 9. třídy ZŠ) postoupilo všech pět našich studentů kvarty, kteří se soutěže zúčastnili, a obsadili nakonec 2. až 6. místo. Tři z nich postupují dále do krajského kola, kde budou bojovat o další, určitě skvělé, výsledky a získávat nové chemické zkušenosti.
Největšího úspěchu za několik posledních let dosáhli naši studenti v krajském kole kategorie A (III. a IV. ročníky SŠ), kde Adam Liberda obsadil místo první a Veronika Studničková páté místo. Kategorie nejstarších ročníků je velmi obtížná a o to větší váhu tento jejich úspěch má. Radost tím tak udělali nejen sobě ale i všem fanouškům chemie na naší škole J
Věříme, že tyto úspěchy nebudou z daleka poslední a také ostatní z našich chemiků budou úspěšní i za hranicemi naší školy. Děkujeme všem za účast a excelentní chemické výkony a věříme, že nabyté zkušenosti zúročí v příštích letech, ať už v dalším chemickém soutěžení nebo i kdekoliv jinde.

Mgr. Petr Štěpánek