Cena dr. Langschura za rok 2019

21.11.2019

V předvečer Mezinárodního dne studenstva a Dne boje za svobodu a demokracii předává každoročně krnovské gymnázium nejúspěšnějším žákům školy Cenu Dr. Sigmunda Langschura. proběhlo v aule krnovského gymnázia předávání Ceny Dr. Sigmunda Langschura. Krnovská synagoga z. s., Gymnázium v Krnově a sponzoři předali ocenění žákům naší školy již popatnácté. V letošním jubilejním roce vybrala komise pět velice úspěšných studentů. Diplom a finanční odměnu jim společně předali Ing. Jan Stejskal, MVDr. Pavla Löwenthalová, Ing. Libor Nowak, starosta Krnova Ing. Tomáš Hradil a zástupkyně ředitele školy Mgr. Silvie Mičinská.

Dle kritérií, která můžete naleznout v záložce Cena dr. Langschura, ocenění získali tito studenti:

Anna Kocmánková O6 - za reprezentaci školy v krajských a celostátních soutěžích, za organizaci Krnovské přednáškové noci

• po celou dobu studia má samé výborné
  • reprezentovala školu v celostátním kole Olympiády lidských práv a postoupila také do celostátního kola projektu Demokracie a já
  • je hlavní organizátorkou celoškolních akcí Přednášková noc a Prima a sekunda má talent
  • reprezentuje školu v debatních soutěžích (např. 3. místo v Krnovském debatním poháru)
  • reprezentuje školu v okresních a krajských kolech olympiád (matematika, fyzika, chemie, anglický a španělský jazyk, český jazyk, dějepis) a soutěžích (Pythagoriáda, Matematický klokan, Archimediáda)

Tereza Pavlacká 3.A - za reprezentaci školy v celostátních kolech olympiády českého jazyka a literární soutěži Evropa ve škole

• po celou dobu studia má průměr 1,00
  • v roce 2018 získala 1. místo v celostátní literární soutěži Evropa ve škole a 2. místo v roce 2019
  • vybojovala 1. místo v okresním a krajském kole OJČ a vzorně reprezentovala školu v kole celostátním

Barbora Říhová O4 - za pohotovou reakci při autonehodě a za reprezentaci školy a ČR v plavání

• za pohotovou pomoc při autonehodě, při kterém došlo k vážným zraněním dětí, jako první zavolala RZS
  • je reprezentantkou ČR kadetek v plavání, na zimním MČR v plavání získala 3. a 5. místo ve volném způsobu a 3. místo 100 m motýlek, z letního MČR si v kategorii mladšího dorostu přivezla titul mistrně ČR v disciplíně 100m volný způsob, k tomu přidala dvě stříbrná umístění a dvě bronzová
  • s reprezentací ČR mladších juniorů se zúčastnila mezinárodního čtyřutkání Olympic Hopes Meeting v polské Osvětimi, kde získala dvě bronzové medaile ve štafetách
  • obsadila 2. místo na MČR kadetek v dálkovém plavání 2018
    reprezentovala MSK na olympiádě dětí a mládeže 2017
    byla členem kolektivu školy, který obdržel medaili Lidická růže v mezinárodní výtvarné soutěži Lidice 2019, obsadila přední 3. místa v celostátních výtvarných soutěžích Krkonoše očima dětí a Evropa ve škole

Natálie Šťastná O6 - za reprezentaci školy v celostátní soutěži "Demokracie a já" a školy v recitačních, debatních a dějepisných soutěžích

• doposud všechny ročníky studia ukončila s vyznamenáním
  • zvítězila v celostátním kole projektu Demokracie a já
  • reprezentuje školu v debatních soutěžích (3. místo v soutěži Staň se diplomatem, 3. místo v Krnovském debatním poháru)
  • je organizátorem žákovských projektů např. Zvol si info
  • reprezentuje školu také v uměleckém přednesu a dějepisných soutěžích
  • mimo školu se věnuje dobrovolnické činnosti ve Slezské diakonii (doučování dětí ze sociálně znevýhodněných rodin), je mladým ambasadorem Strukturovaného dialogu, mnoho let navštěvuje dramatický kroužek při ZUŠ a ve škole dramatický kroužek ADOR

Mikuláš Bok O5 - za vzornou reprezentaci školy v okresních a krajských soutěžích