Cena doktora Langschura

16.11.2021

Na památku dr. Langschura, profesora krnovského reálného gymnázia a významné osobnosti kulturního života města Krnova, který byl v roce 1942 zavražděn v koncentračním táboře nacisty, bývá každoročně od roku 2005 udělována našim studentům cena nesoucí jeho jméno.
Toto ocenění může získat student, který dosahuje mimořádných studijních výsledků, stojí za realizací zajímavého projektu, vykonal mimořádný čin nebo školu úspěšně reprezentuje na poli sportovním či vědomostním.

V roce 2021 si ocenění odnesli:

• Pamela Pettinaroli (4. A) - za reprezentaci školy v krajských i celostátních kolech soutěží (Biologická olympiáda, Olympiáda z českého a španělského jazyka, ...)
  • Viktorie Švihelová (oktáva) - za organizaci přednáškové noci Krrnoc, reprezentaci školy v soutěžích (Česká lingvistická olympiáda, Prezentiáda, ...), profesionální focení (akce školy i města)
  • Matyáš Stříž (septima) - za sportovní reprezentaci školy i města v cyklistice (4. místo na Mistrovství ČR, 11. místo v Českém poháru, ...)

Všem oceněným blahopřejeme a přejeme jim mnoho dalších úspěchů.