Angličtina na gymnáziu v době koronavirové.

19.03.2021

I v této nelehké době se 14 studentů krnovského gymnázia rozhodlo složit mezinárodní zkoušky z angličtiny na úrovni FCE (First Certificate in English) a dvě studentky dokonce zkoušku ještě o úroveň vyšší (CAE).

V prosinci, během dvoutýdenního období klasické školní docházky a ve spolupráci s jazykovou školou Cloverleaf se podařilo uskutečnit zkoušky přímo na naší škole. Jelikož je to jazyková zkouška s mezinárodní platností, posílají se testy přímo na universitu v Cambridge a poměrně dlouho se čeká na výsledky. Ty přišly v únoru a certifikáty, které jim pomohou nejen při jejich dalším vysokoškolském studiu, až počátkem března.

Většina těchto studentů absolvuje dvouletý seminář FCE, kde se na zkoušku připravují a po úspěšném složení se koná tradiční předávací ceremoniál v aule gymnázia.

Bohužel letos je všechno jinak, a proto i předání certifikátů proběhlo podle přísně daných pravidel s rouškami v hlavní roli. Nicméně pan ředitel Schreier každému studentu jednotlivě poděkoval a popřál hodně úspěchů v dalším studiu.

Jsme na naše studenty pyšní a už teď je jisté, že se v životě určitě neztratí a naší škole budou dělat dobré jméno.

Mgr. Lenka Kutálková