Amerika na dosah

12.04.2023

Naši školu na konci března navštívil americký kulturní atašé Todd Jurkowski, zástupce amerického velvyslanectví v Praze.
Studenti se v debatě s ním dozvěděli, jak funguje americká ambasáda a diplomacie nebo jaké mají možnosti studia a cestování v anglicky mluvících zemích. Poté se zaměřili na v dnešní době hojně diskutované téma dezinformací.
Během přednášky si studenti zkusili hru Harmony square, v jejímž rámci se hráč seznámí se světem fake news a manipulace.
V tělocvičně byla vytvořena také FUN zóna s klasickými americkými sporty, jako je baseball, americký fotbal nebo tradiční  cornhole, tedy házení pytlíků naplněných kukuřicí na terč. Hokej, basketball a další hry si mohli studenti zahrát na herních konzolích. Nechyběla ani virtuální realita. Nabídka byla natolik atraktivní, že i pan ředitel si vyzkoušel virtuální lezení po skalách a rybaření.
Akce Amerika na dosah byla velmi zajímavá a nevšední, proto se budeme snažit rozvíjet další spolupráci a účastnit se akcí, které připravují americká centra napříč celou naší republikou.